Vize al - Applying for a French visa in Cyprus

Kıbrıs’te yapılan vize başvuruları Fransa’nın Lefkoşa Büyükelçiliği vize bölümü tarafından incelenmektedir.

Bilgilenmek, dosyanızı hazırlamak ve teslim etmek hatta başvurunuzu takip etmek için, Fransa’ya vize başvurularının resmi internet adresine France-visas bağlanınız.

Vize bölümü ile e-posta yoluyla iletişime geçmeniz gerekiyorsa : visas.nicosie-amba@diplomatie.gouv.fr

Vize başvurusunun önemli aşamaları

Vizeye mi ihtiyacınız var ?

PNG Vize yardım sayesinde, durumunuza göre, vizeye ihtiyacınız olup olmadığını ve olması durumunda, ne tür bir vizeye ihtiyacınız olduğunu tespit etmenizi sağlar. France-visas ayrıca, başvurunuz sırasında hangi belgeleri ibraz etmeniz gerektiğini ve uygulanan ücret skalasını belirtir.

Başvurunuzu internet üzerinden tamamlayabilirsiniz

PNG Vizeye ihtiyacınız olduğunu teyit ettikten sonra, başvurunuzu internet üzerinden tamamlayabilirsiniz. Sizden, bir hesap açmanız istenilecektir, ardından France-visas, başvurunuz süresince sizi yönlendirip yardımcı olacaktır.

Dosyanızı vize merkezine teslim ediniz

PNG
Dosyanızı internet üzerinden tamamladıktan sonra, bulunduğunuz bölgeye bağlı vize merkezine teslim edebilirsiniz. France-visas size, kime başvurmanız ve başvuru dosyanızı nasıl teslim edeceğiniz konusunda gerekli bütün bilgileri veriyor.

Vize başvurunuzu takip edebilirsiniz

PNG Dosyanızı teslim ettikten sonra, başvurunuzun akibetini takip edebilirsiniz, böylece pasaportunuzun ne zaman ve nasıl iade edileceğini öğrenebilir, Fransa’ya gelişinizi hazırlayabilirsiniz.

Önemli

Ülkenize göre ve yılın bazı dönemlerinde, randevu alımı ve dosyanızın incelenmesi için gerekli süreler farklılık gösterebilir.

Bu sebeple, başvuruda bulunacak kişilerden, Fransa’ya gidiş tarihlerine göre bu süreleri göz önünde bulundurarak, vize başvurularını zamanında yapmaları önemle rica olunur.

Başvurunuzla ilgili bir problem durumunda veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa, her sabah 08: 30-12: 30 arasında Fransa’nın Büyükelçiliği ile temasa geçebilirsiniz.

publié le 15/10/2019

haut de la page