FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2019 başlamaya hazır [el] [en] [fr]

Bu yıl Fransa 7 Haziran-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan FIFA Kadınlar Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak. Turnuva kapsamında Fransa’nın 9 ayrı şehrinde toplam 52 maç gerçekleşecek: Paris, Lyon, Rennes, Le Havre, Grenoble, Valenciennes, Reims, Montpellier ve Nice.

Fransa’nın Avrupa ve Dış işlerinden sorumlu Bakanlığı ile onun Atout France Ajansı da dahil tüm devlet kurumları etkinliğin sportif düzeyde, ekonomik, organizasyon, çevresel etki, uluslararası ve ulusal prestij vs. olarak başarılı olabilmesi için çalışmaktadır. Bunların yanı sıra amaç bu turnuvanın kadınların spor tarihi açısından önemli bir kilometre taşı haline gelebilmesidir.

Bir erişim ve cazibe noktası olarak sporun itici gücü

Spor hem Fransa’ya ziyaretçi çekmede hem de ülkenin dış dünyaya erişimini göstermede önemli bir rol oynamaktadır. Fransa’nın uluslararası spor etkinliklerini düzenlemede engin deneyimleri bulunmaktadır. Ziyaretçilerin en üst düzeyde keyif alabilmeleri için Fransa turnuvaların, sporcuların, taraftarların, yerel ve uluslararası etkinliklerin değişen ihtiyaçlarına adapte olmuştur.

Önemli turnuva karşılaşmalarının tarihleri ve rakamlar

7 Haziran – Paris (Parc des Princes): Açılış maçı, Fransız takımı yer alacak
2 & 3 Temmuz – Lyon: Yarı finaller
6 Temmuz – Nice: Üçüncülük maçı
7 Temmuz – Lyon: Final
Kalifiye olmuş 24 takım: Arjantin, Avusturalya, Brezilya, Kamerun, Kanada, Şili, Çin Halk Cumhuriyeti, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Jamaika, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Hollanda, Yeni Zelanda, Nijerya, Norveç, İskoçya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tayland, ABD

52 maç

Coupe du monde féminine de la FIFA 2019

publié le 11/07/2019

haut de la page