20 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek "Goût de France / Good France" gastronomi etkinliğine siz de katılın [el] [en] [fr]

"Goût de France / Good France" etkinliği Fransız gastronomisini kutlamak amacıyla 5 farklı kıtadan şefleri bir araya getirecek. Kıbrıslı şefler ve restoranlar da menü önerileriyle etkinliğe katılmak üzere davetlidirler.

Daha önce başarıyla gerçekleştirilmiş olan beş etkinliğin ardından Fransa yeni bir "Goût de France / Good France" etkinliği daha düzenleyecek. Bu etkinlik Kıbrıs’ta 20 Nisan ve 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

JPEG
Dışişleri Bakanlığı ile büyük Şef Alain Ducasse’ın inisiyatifiyle dünyanın dört bir tarafında Fransız mutfağını, sahip olduğu uzman bilgisini ve değerlerini kutlamak amacıyla gastronomi etkinlikleri düzenlenecek. Paylaşmak, haz ve “iyi yemek”. Etkinliğin altıncısı kapsamında hem Centre-Val de Loire bölgesi tanıtılacak hem de UNESCO’nun ‘Fransız gastronomisini’ insanlığın somut olmayan kültürel mirası kapsamına dahil etmesinin 10. Yılı kutlanacak.

Kıbrıslı restoranlar menü tasarlayarak ve Goût de France / Good France web sayfasına kayıt yaptırarak etkinliğe katılmak üzere davetlidirler. Fransa Büyükelçiliği gerekmesi halinde her türlü desteği vermeye hazırdır.

Bu yıl Goût de France / Good France daha geniş bir katılımcı kitlesine kapılarını açacak. Bunlar: aşçılık okulları, şarap tadımcıları, yiyecek mağazaları da gastronomi etkinliklerine katılabilecekler. Katılabilmek için onların da restoranlar gibi aynı web sayfasına www.goodfrance.com üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Fransız ve Kıbrıs mutfaklarını harmanlayacak tabaklarla kültürlerarası inovasyon ve diyalog teşvik edilir. Menüler üç çeşit içerecek şekilde hazırlanmalı (gerekirse amuse bouche, başlangıç, ana yemek, peynir ve tatlı).

Goût de France / Good France aynı zamanda herkese çevresel konuları dikkate alarak yemek pişirmek gerektiğini hatırlatmada önemli bir fırsat. Sorumluluk sahibi gastronomi hakkındaki beyaz kitabı burada bulabilirsiniz. Sorumluluk sahibi gastronomi hakkındaki beyaz kitabı burada bulabilirsiniz..

Goût de France / Good France dünya çapında bir gastronomi etkinliğinde yer almak için benzersiz bir fırsat teşkil etmektedir.

Etkinlik katılımcıları, Goût de France / Good France iletişim ekibi, yurt dışındaki Fransız elçilikleri ve prestijli ortaklar ile önemli medya kuruluşları tarafından sunulacak bir uluslararası iletişim planından faydalanacaklar

Fransız Büyükelçiliği iletişim araçları aracılığıyla seçilecek restoranları mükemmeliyet ve sahip oldukları uzman bilgiye vurgu yaparak Kıbrıs’ta tanıtacak ve onlara ödül olarak belge verecek.

Daha fazla bilgi için:
Gout de France / Good France websites
E-posta : contact.nicosie-amba@diplomatie.gouv.fr
Tel : (+357) 22 58 53 00

publié le 24/09/2020

haut de la page