Haberler

 • Fransız Büyükelçisi’nin evinde gerçekleşen Bastille günü kutlamaları

  Fransa Ulusal Bayramını kutlamak amacıyla düzenlenen resepsiyon Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides ile birçok misafirin katılımıyla 10 Temmuz Çarşamba günü Fransa Büyükelçisi’nin ikametgahında gerçekleşti.

  lire la suite

 • FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2019 başlamaya hazır

  Bu yıl Fransa 7 Haziran-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan FIFA Kadınlar Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak. Turnuva kapsamında Fransa’nın 9 ayrı şehrinde toplam 52 maç gerçekleşecek: Paris, Lyon, Rennes, Le Havre, Grenoble, Valenciennes, Reims, Montpellier ve Nice.

  lire la suite

 • Notre Dame’ın yeniden inşa edilebilmesi için siz de bağış yapın

  Paris’teki Notre Dame Katedrali’nin yeniden inşa edilebilmesi için nasıl bağış yapabilirim?
  Notre-Dame Katedrali’nin bir kısmının harap olmasına yol açan yangının ardından yeniden inşa edilebilmesi için bağış toplamak üzere birçok inisiyatif başlatıldı. Bu cevherin yeniden hayat bulabilmesi için herkesin katkı yapmasına olanak tanımak üzere Fransız hükümetiyle beraber dört partner çalışma yapmakta.

  lire la suite

 • Fransa’nın G7 Başkanlığı

  G7 7 ülkeden, yani Fransa, ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Japonya, İtalya ve Kanada’dan oluşmaktadır.

  Fransa, ana teması eşitsizlikle mücadele olan 2019 G7 Başkanlığını devraldı. Birçok bakanlar arası toplantı ile yedi ülkeden devlet ve hükümet başkanlarını Biarritz’te 24-26 Ağustos tarihleri arasında bir araya getirecek bir zirve de düzenleyecek.

  lire la suite

 • Yabancı bir sürüş ehliyetiyle Fransa’da araba kullanmak

  Trafik kuralları başta ölümcül kazalar olmak üzere her türlü kaza riskini sınırlandırmayı amaçlar.

  Fransa’da ikamet ediyor olsun veya olmasın, herkesin bu kurallara uyması zorunludur.

  lire la suite

 • Fransız Büyükelçisi’nin evinde gerçekleşen Bastille günü kutlamaları

  Fransa Ulusal Bayramını kutlamak amacıyla 12 Temmuz Perşembe günü Fransız Büyükelçisi’nin konutunda gerçekleşen resepsiyon Sayın Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ve birçok konuğun katılımıyla gerçekleşmiştir.

  lire la suite

 • Tour de France 2018 (7 – 29 Temmuz 2018)

  Dünya çapında tanınan bir spor organizasyonu olan Tour de France 2018 bu yıl 7 Temmuz’da Vendée bölgesinde başlayacak. Fransa’nın en güzel bölgelerinden geçecek ve 29 Temmuz tarihinde Champs-Elysées, Paris’te sona erecek.

  lire la suite

 • Paris plajları (7 Temmuz – 2 Eylül 2018)

  Paris Plajları bu yıl aralıksız 17. kez açılıyor. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo şehrin dört farklı noktasında 2018 plajlarının açılışını yapacak.

  lire la suite

 • France Alumni Kıbrıs Platformu’nun başarılı lansmanı

  France Alumni Kıbrıs platformunun resmi lansmanı 18 Mayıs 2018’de, Fransız Anayasa Konseyi Başkanı ve eski Başbakan Sayın Laurent Fabius, Fransa Kampüs İcra Direktörü Sayın Béatrice Khayat ve Fransa’da eğitim almış yüzlerce Kıbrıslı öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

  lire la suite

 • Uluslararası Basın Özgürlüğü Günü

  Uluslararası Basın Özgürlüğü Günü vesilesiyle Kıbrıslı Rum, Kıbrıslı Türk gazeteciler yanında AFP gazetecilerinin de katıldığı ziyaret ve bilgi alışverişi Lefkoşa’daki AFP ofisinde gerçekleşti.

  lire la suite

haut de la page